'Pastella'

Tai poliantinių ir arbatinių hibridinių rožių hibridai. Pirmosios šios grupės veislės išvestos XX a. antrajame dešimtmetyje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

'Pastella'

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Kov 2012 16:53

Šią rožę užsisakiau tik dėl senovinio tipo žiedų. Ir labai abejojau dėl žiedų dydžio. Kataloguose nurodomi 8 cm. man pasirodė labai mažai. Tačiau, kai ši rožė pražydo, aš negalėjau ja atsigrožėti. Nuostabūs senovinio tipo žiedai pakerėjo mane. Galėčiau ją liaupsinti apiberdama įvairiausiais komplimentais. Bet trumpai: ši rožė labai sveika, žiedai nepaprastai gražūs, ilgai laikosi nenuvytę, gausiai ir be perstojo žydi.
Krūmas vidutinio aukščio 60-90 cm., nėra platus apie 40- 50 cm., apaugęs žalias blizgiais, smulkokais lapeliais. Žiedai nėra dideli, ant stiebo pražysta kekė žiedų ( 3-8 vnt.). Žiedų spalva labai priklauso nuo oro salygų. Karštomis vasaros dienomis žiedai būna dramblio kaulo ar kitaip išsireiškus grietinėlės spalvos. Atvėsus orams žiedai turi rausvą atspalvį. Nepaprastai ilgai žiedai laikosi nenuvytę. Į žydėjimo pabaigą jie įgauna žalsvą atspalvį, bet visose žydėjimo stadijose žiedai išlieka dekoratyvūs.
Labai atspari ligoms. Žiedai labai atsparūs lietui ir karščiui.
Rožė sukurta Vokietijoje Hans Jurgen Evers'o "Rosen Tantau" 1998 m. Pristatyta plačiajai visuomenei tik 2004 m.
Rožė pelniusi du aukso apdovanojimus, taip pat turi ADR ir Merit sertifikatus.

PaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: "Pastella"

Standartinė Gulbe » 06 Kov 2012 08:59

Labai graži rožė, peržiūrėjusi nuotraukas manau, kad Mariatheresia labai tiktų šalia. O iš kur siuntėtės?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: "Pastella"

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Kov 2012 09:55

Siunciausi is http://www.rosenbaumschule.de/, bet si rudeni "Pastella" tures ir "Sibirka". Manau, kad prie "Maria theresia" tikrai graziai ziuresis. As sodinau kartu su "Magenta" (atsiprasau lietuviskas sriftas dingo)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: "Pastella"

Standartinė Gulbe » 06 Kov 2012 10:57

Ačiū už gerą naujieną dėl Sibirkos! Tada lauksiu rudens :) Nuostabus derinys <3 (like)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 'Pastella'

Standartinė Alinda » 29 Rgs 2014 08:55

Ji auga pas mane jau trčius metu,bet vis dar labai mažas krūmelis 30 cm. Tikriasiai saulę užstoja didesnės rožės. O štai pavienis žiedas labai gražus.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į