Puslapis 11

'Home & Garden'

Parašytas: 14 Rgs 2010 18:59
Rūta
Tai 2001 m. Kordes išvesta floribundinė rožė (sin. KORgrasotra). 6b zona. Neaukštas – 50–80 cm aukščio, neplatus – 50 cm pločio stačiai augantis krūmas. Tėvų aptikti nepavyko, nors ir kaip ieškojau – informacija neteikiama. Užslaptinta, vadinasi… Gal todėl, kad tai neseniai išvesta rožė, kad konkurentai selekcininkai panašios neišvestų? Na, čia jau mano spėliojimai…

Moderni rožė, bet pamatęs žiedus nežinodamas gal gali supainioti su senovine. Išaugina stačias aukštas šakas (panašiai kaip Angela, Bouquet Parfait), kurių viršūnės pasipuošia puokšte švelniai rausvų žiedų. Jie yra gerokai didesni, nei išvardytų rožių (8–10 cm).

Žiedai švarios šviesiai rožinės spalvos (viduriukas kiek ryškiau rausvas), labai pilnaviduriai, išryškėja tarsi į keturias dalis padalyta žiedo forma – nežinau, kaip tiksliai pasakyti, rožininkai supras. Žiedas purus, žiedlapiai malonios tekstūros, tarsi šilkiniai. Gausiai žydi. Žiedai stebėtinai ilgai nevysta, žiedlapiai labai ilgai laikosi, nekrenta. :shock:

Lapija tamsiai žalia, blizgi, jokios ligos jos neėmė, ir šiaip man pasirodė labai ligoms atspari rožė.

Vienintelė blogybė – o ji, deja, nesvetima modernioms rožėms – nekvepia… :(

Du šios rožės krūmelius pirkau iš…. spėkit iš ko!? :?: Aišku, iš Sibirkos :!: :D Pasodinti 2008 m. pavasarį. Augo sparčiai ir antroje vasaros pusėje pradžiugino puokštėm labai mielos spalvos ir formos žiedų. Man patinka ši rožė – nereikli, o žydi labai gražiai. :)

Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Ketvirtoje nuotraukoje - bendras krūmelių vaizdas, kol jie buvo neparišti. Dvi paskutinės nuotraukos - taip atrodo baigiantys nužydėti žiedai.

Nuorodos:
http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=48020&tab=10
http://www.rosebook.ru/form.php?sortID=114
http://www.websad.ru/fotobase.php?part=4&code=480

2009 m. apibendrinimas. Pirmą kartą žydėjo gražiai, gausiai ir ilgai, kaip matyt, iš anksčiau įkeltų nuotraukų. Tačiau su antruoju žydėjimu suvėlavo, ir žiedų praktiškai nepamatėm, nors pumpurų buvo labai daug. Tiesa, vėliau dar bandė skleistis vienas kitas šalnos pakąstas... Šiemet kaži kodėl gan smarkiai sirgo dėmėtumu, tikriausiai todėl ir pavėlavo atžydėt. Bus įdomu pažiūrėt, kaip ji elgsis šią vasarą...

2010 m. pastebėjimas. Dabar, kai dauguma rožių žydi pakartotinai, o kai kurios jau nužydėjusios, ši rožė apsipylusi daugybe pumpurų, kurie pamažu ima skleistis. jei nebus ankstyvų šalnų, dar pasidžiaugsim :) Šiemet truputį puolė dėmėtumas.

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 16 Rgs 2010 21:25
DaliaRaimonda
Tikrai labai didelis tarpas tarp žydėjimų. Kitos su tokiais žydėjimo tarpais rožės tikriausiai neturiu. Gerai, kad dar nebuvo šalnų, tad manau sulauksime ir antrojo tokio pat gausaus žydėjimo :D . Labai gaila būtų, kad tokia begalė pumpurų nušaltų. Taip atrodė pirmasis žydėjimas:

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 09 Vas 2011 22:22
Rūta
2010 m. vasara.
Žiemą nušalo iki apkaupimo. Ataugęs krūmeliai nebuvo žemesni negu paprastai, tik gal „kūdesni“. Vaškinė lapija patikimai saugojo nuo ligų. Bent jau nepamenu, kad kentėtų nuo kokių negandų. Žiedai laikosi neįtikėtinai ilgai. Šiaip tai labai puiki, nuostabi rožė senovinės formos žiedais, bet, deja, labai daug nepražydėjusių žiedų šalnos nusinešė į nebūtį. Darau išvadą, kad antroji šios rožės žydėjimo banga paprastai tokia vėlyva, kad pas mus ji nesuspėja atskleisti viso savo grožio. Nebent ruduo pasitaikytų labai ilgas ir šiltas. Taigi ir nuotraukose jūs matote šiuos paskutinius žiedus...

Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 11 Vas 2011 14:33
LoretaA
http://www.websad.ru/fpic.php?pic=7302" onclick="window.open(this.href);return false;
Websad-e radau nuostabią šios rožės nuotrauką - ponios Olgos.
O pas mane jos kaip ir nėra. Ir tokia kokia buvo per dvi vasaras, jeigu dings - nepasigesiu :( Nors ši nuotrauka įkvėpia - gal kažką ne taip darau, o gal kokios kitos priežastys |(

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 11 Vas 2011 15:47
Rūta
Šioje nuotraukoje matyti, kad tai mažiausiai trys krūmeliai. Tik pas mane užauga ne tokie dailūs žemučiai krūmeliai, o kelios aukštesnės šakos, kurias reikia parišinėti, kad nenulūžtų nuo žiedų svorio. Nuotrauka įkvepianti. Kai žydi, ši rožė atrodo nuostabiai.
Koala, jei auginat, papasakokit apie saviškę :)

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 18 Spa 2011 20:46
Rūta
Netiesą rašiau, kad nekvepia :) Kvepia, tik nelabai stipriai, švelniai, tipišku „rugsėjo 1-osios“ rožių kvapu. Kažkodėl man tokia asociacija :D Šis ruduo, o gal ankstyvas pavasarinis žydėjimas buvo palankus šiai rožei - gausiai žydi pakartotinai, nors, be abejo, ne visi pumpurai suspės išsiskleisti.
Paveikslėlis

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 03 Lap 2011 21:47
Aistė
Jergutėlis, kaip noriu šios rožės <3 Nežinau kodėl :D Noriu ir viskas. Nors DaliaRaimonda kitoje temoje ir sakė, kad ji neverta tokių mano didelių norų :) Vasara reikės prašyti kurios nors, kad kokią šakelę padovanotų, gal išeitų padauginti :)

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 03 Lap 2011 22:33
Rūta
Pernai, kai ši rožė nespėjo kaip reikiant pakartotinai pražydėti, buvau ja truputį nusivylusi, bet šiemet ji vėl „aukštumoj“ :) Vartydama nuotraukas pastebėjau, kad ir pirmasis jos žydėjimas yra kiek vėlesnis nei daugumos rožių, bet vasarą tai veikiau privalumas nei trūkumas, kai rožės nepražydi visos vienu metu. O šiaip šią vasarą nesirgo, lapai „zarazas“ atstumia. Man ypač patinka jos žiedo forma, tarsi padalyta į dalis, švari spalva, žiedlapių švelni tekstūra ir tai, kad žiedai labai ilgai laikosi. Aistiejuk, jei tik bus pageidavimas, parūpinsiu šakelių ;)

O čia nuotrauka iš vasarinio žydėjimo. Kai kitų rožių krūmai jau buvo apsipylę žiedais, ši rožė dar tik pirmus žiedus skleidė, bet ant gausiausio jos žydėjimo, deja, neužtaikiau...
Paveikslėlis

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 04 Lap 2011 09:23
Aistė
Ruta, labai graži <3 Man labai patinka dar ir tai, kad jinai atspari ligoms, Ir jos lapai tokie sodrūs <3

Būtinai atrsimės kitamet, jeigu mano Lagunos išgyvent, tai galima bus keistis (handshake)

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 04 Lap 2011 09:37
LoretaA
Labai neįsijauskit dėl to sveikumo, nes maniškės tai visi lapai margi - bent jau praeitą savaitgalį tokie buvo. Nuo kada, tai nepasakysiu - nelabai aš ja žaviuosi, taigi ir nelabai domiuosi |(

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 04 Lap 2011 19:03
DaliaRaimonda
Pas mane visiškai sveika ši rožė (tiksliau jos 2 vnt.). Labai norėjau įkelti nuotrauką, bet pasirodo, kad nė vienos jos nuotraukos šiemet nė nepadariau. Visos rožės buvo visą vasarą fotografuojamos ištisai. Gal tik naujos, mažai žydėję į objektyvą nepateko ir tame tarpe "Home & Garden". Nors žydėjo tikrai gausiai...

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 04 Lap 2011 19:16
Aistė
Bet kaip įdimiai su tuo sveikumu |( Pas vienus jinai visiškai sveika, pas kitus be lapų |( Nors visur kiek skaičiau, tai jinai įvardijama kaip ligoms atspari veislė :?
Bet sveika ar ne sveika, vistiek aš jos noriu (xixi)

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 05 Lap 2011 13:39
Rūta
Dėl tų ligų tai nesuprasi... Pas mane būna ta pati rožė vieną sezoną rožė visiškai neserga, o kitą net ir labai serga. Nors priežiūra ir visa kita lyg vienodai.

Re: 'Home & Garden'

Parašytas: 08 Kov 2012 21:32
DaliaRaimonda
Pasirodo nuotrauką iš 2011m. vasaros su 'Home & Garden' rože turiu. Kekės žiedų iš visų pusų.

PaveikslėlisHosted on Fotki