'Madame Jules Gravereaux'

Pirmosios šios grupės veislės gautos XIX a. pradžioje sukryžminus kininę rožę (R. chinensis) ir R. gigantea.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Madame Jules Gravereaux'

Standartinė LoretaA » 15 Gru 2010 19:02

Išvesta Soupert & Notting, Liuksemburgas, 1900m.
Antrą kartą šį vakarą pradedu rašyti apie šią rožę. Pažiūrėjau kokius turiu šios rožės atvaizdus ir pagalvojau, kad būsiu ne tą pavadinimą nufotografavusi. Nusprendžiau visai nerašyti, bet atidžiu patyrinėjau nuotraukas ir manau, kad vis tik nesuklydau. Be to pradžioje ją prie AH priskyriau, nes taip R.Petrovičius ant etiketės parašė, kai tuo tarpu peržiūrėjusi turimą literatūrą ir HMF radau, kad vis tik ji arbatinė - tuo džiugiau, nežiūrint, kad pati rožė nelabai tinkama auginimui mūsų klimate. Nors iš vienos vasaros praleistos Lietuvoje gal ir ankstoka daryti išvadas, visokių vasarų buvo ir pas mus ir gal būt ateinati bus jai palankesnė, jeigu sėkmingai peržiemos. Radau, kad jos atsparumo šalčiui zona 5, bet aš tuo labai abejoju. Kai aš ją rudenį pasodinau į nuolatinę vietą iš vazono, ir pasitaikė kelios naktys kai temperatūra nukrito žemiau 0, jauni ūgliukai kaip mat negeibo ir aš juos nukirpau, kai tuo tarpų kitų rožių ir seni, ir jauni ūgliai į šalnas visai niekaip nesureagavo. Taigi lietūs jai nepatinka taip, kad pumpurai ne tik kad nesiskleidžia, bet tampa supuvusia koše. Pumpurus krauna praktiškai be pertraukos, bet tik nedidelė dalis jų tampa žiedais. Spalva jauno žiedo abrikosinė, viduriukas intensyvesnės persikinės spalvos. Vėliau žiedai išblunka iki labai šviesios abrikosinės. Žiedlapiai labai švelnūs. Kvapo neprisimenu, gal nebuvo noro uostyti apipuvusių žiedų :D Dėl antros nuotraukos man ir kilo abejonė - kas čia per gražuolė, bet paskui patyrinėjusi bendrą krūmelio vaizdą, radau, kad yra ir toks žiedas. Žiedai geriausių atveju atrodydavo kaip 3-čioje nuotraukoje, bet tik geriausiu atveju. Pirmieji žiedai, kurie turėjo skleistis birželio pabaigoje supuvo visi. Iš tikrųjų tai net nežinau kelinta čia žiedų kartą, nes praeidama puvėkus karts nuo karto surinkdavau. Faktas, kad tai pirmieji išsiskleidę žiedai, o nuotraukos tai rugpjūčio mėnesio :?
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Madame Jules Gravereaux'

Standartinė Rita » 13 Rgs 2011 12:52

Koala,gal galit parašyti,kaip šįmet laikosi Jūsų ši rožė?
Mano,kaip nekeista, vienas žiedas buvo gražuolis, (flower) o kiti du nesugebėjo prasiskleisti pilnai,labai lauksiu kitos vasaros,prileido daug šakelių ir ant vienos vėl svyruoja pumpurėlis,tik kažin,ar jis besugebės prasiskleisti |(
Žinau,kad čia ne į temą,bet negaliu atidaryti naujos temos,nes neturiu,ką parašyti gal kas augina Gloria de Dijon,labai noriu,bet,galvoju,ar ji nebus tokia pat lepūnėlė kaip Gravereaux?Reginos skaičiau RS aprašymą,bet 2009 metų,kažin,kaip ji?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Madame Jules Gravereaux'

Standartinė LoretaA » 13 Rgs 2011 17:13

Šiemet nebuvo nei vieno gražaus žiedo. Jeigu peržiemos, žiūrėsiu, kaip elgsis kitą met, tiksliau kokia bus vasarą kitą met, nuo to ir priklausys šios rožės žydėjimas. Arba, jeigu peržiemos, gal į vazoną įkelsiu, bet tai tik tuo atveju, jeigu nereikės atidėti kitų, svarbesnių darbų.

Skelbti atsakymą

Grįžti į