Mme. Louis Lévêque

Tai keistos šimtalapio erškėčio (R. centifolia) ir damaskinių rožių (R. damascena) mutantinės formos, kurių stiebai ir žiedpumpuriai atrodo tarsi apsamanoję.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Mme. Louis Lévêque

Standartinė LoretaA » 07 Lap 2012 12:45

Tai Louis Lévêque & Fils išvesta rožė. (Prancūzija, 1898 metai). Samaninė ir kartu pakartotinai žydinti. Maždaug apie 1,5 m aukščio, kol kas pas mane neplati. Uždengta kartu su kitomis senovinėmis rožėmis žiemoja labai gerai. Žiedai stambūs, vos vos rožiniai.
Pasakyti, kad ji graži, tai nepasakyti nieko. Ji nuostabi, bet pamatyti jos žavesį Lietuvoje yra sudėtinga. Ji nemėgsta rasos, o ką jau kalbėti apie lietų. Nors ir žydi pakartotinai, dažniausiai žiedai per anrąjį žydėjimą net nebandydami skleistis nukrenta ir pakrūmė atrodo tarytum būtų primėtyta kiaušinių. Šakos iš pažiūros tvirtos, bet žiedų kiekis ir svoris jas nulenkia iki žemės. Taip pat jos niekaip nepriskirsi prie sveikuolių
Kad ir ką negatyvaus rašyčiau apie šią rožę, aš ją labai mylių ir savo noru jos niekada neatsisakysiu. Jeigu pasitaikys nelietingas oras, kada ji skleis savo prabangius žiedus, jūs tikrai būsit pakerėti, kaip esu sužavėta aš.
Nuotraukos darytos vėlų vakarą ir po to šviesintos, todėl yra labai nekokybiškos. Tikroji rožės spalva nuotraukoje, kurioje vienas žiedas.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Mme. Louis Lévêque

Standartinė LoretaA » 14 Lap 2013 20:57

Matomai niekas neaugina šios rožės, o visai be reikalo. Šiemet jai buvo geri metai.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į