Puslapis 11

'Ohl'

Parašytas: 15 Kov 2013 20:19
LoretaA
Išvesta Jean-Pierre Vibert, Prancūzija, 1830.
Kažkada norėjau apie ją rašyti labai negatyviai, nors ir labai myliu visas prancūzines rožes. Neparašiau, nes didelės tikimybės, kad kas nors ją užsisakys, nebuvo. Gal ir gerai, kad nieko neparašiau, nes rudenį jau buvau truputį geresnės nuomonės apie ją.
Pirmais ir antrais po pasodinimo metais augino vos vieną kitą labai liauną šaką ir jos gale išsiskleisdavo dieviško grožio žiedai. Išsiskleisdavo, jeigu nelydavo, nebūdavo rasos, rūko ir kitų drėgnų reiškinių. Žiedlapiai, be perdėjimo, tarytum iš ploniausio šilko - neturiu daugiau nei vienos rožės tokio plonumo žiedlapiais. Išsiskleidęs žiedas absoliučiai plokščias ir tas vienas žiedas nusvarindavo liauną šaką iki pat žemės. Net nežinau su kuo palyginti krūmą - tokio negrabumo ir skystumo. Jeigu paimtume ploną vielą, ant jos galo užmautume obuolį ir paleistume, taip ir atrodė krūmas - kelios tokios išlinkusios lankų šakos. Jeigu jos būtų labai trumpos, gal ir nieko, bet jos maždaug 1,3 - 1,4 m. Buvo mintis išrauti ir išmesti, bet kol augalas nors kiek dvėsuoja ir žiemą išgyvena puikiai, ranka nekyla.
Kaip žinia, galicos žydi vieną kartą ir per vasarą aš ją primiršau. Rudenį jungiau rožes į rožyną ir švelniai sakant, šiek tiek nustebau, pamačiusi kaip atrodo ši rožė - per vasarą prisiaugino šakų ir nė iš tolo nepanešėjo į skystą "vielinį" krūmą dar ir vaikelio "susilaukė". Aišku, žiedai negali tapti kitokie, t.y. atsparūs drėgmei, bet juk ne visada ir lietūs lyja. Žodžiu, aš dar nieko apie ją nežinau, nors ji pas mane jau tris vasaras gyveno (yes) .
Laukite tęsinio ;)

Re: Ohl

Parašytas: 15 Kov 2013 20:33
LoretaA
Siaubas |( .
Paveikslėlis

Re: Ohl

Parašytas: 15 Kov 2013 21:35
RožėDD
:D
Toks liūdnas man periodas užėjęs, bet kai pamačiau šį krūmą, tai taip kvatotis pradėjau. Pralinksmino savikritiškumas. Puiki atsvara liaupsėms (like)

Re: Ohl

Parašytas: 16 Kov 2013 07:04
Daiva
LoretaA rašė:Siaubas |( .
Paveikslėlis
Loreta, gražus tas Jūsų krūmas- koks žavus ir lengvas liaunų," vieliškų" šakelių ažūras - tiesiog nuostabus krūmas, tik įsižiūrėkite dar kartelį:)

Re: Ohl

Parašytas: 16 Kov 2013 07:36
LoretaA
Daiva, ačiū, nors aš ir nepasidaviau jūsų liaupsėm :)
Gal reikėtų šią rožę gerokai pagenėti, nes ji nuo žemės visiškai neaugina šoninių šakelių. Kelios šoninės šakos auga tik viršutinėje šakos dalyje, apačia plika. Jeigu turėčiau 50 rožių, gal ir pergyvenčiau, bet kai sočiai - nesuku galvos. Yra kaip yra. Kiekviena rožė turi savo privalumų ir trūkumų. Gal būt ją reikia skinti ir ji skleistųsi vazoje, žiedai iš ties tobuli - jeigu tik išsiskleidžia. Tiesiog aš dar to nežinau :) .

Re: Ohl

Parašytas: 16 Kov 2013 11:31
Dausa
Gal į nestandartinę formą reiktų pažvelgti kaip į privalumą ir tai išnaudoti. Jeigu šiai rožei keistu vardu įrengti atskirą ,,salą" ir apsodinti derančiais augalais, kad grakščios šakos persipintų ir sukurtų harmoniją.

Re: Ohl

Parašytas: 16 Kov 2013 11:38
LoretaA
Dabar jau jos neiškasinėsiu, o žemė aplink jau sukasta, taigi galima bus bandyti apsodinti daugiamečiais. Kad neišgriūtų šakos, galima pastatyti atramą.

Re: Ohl

Parašytas: 16 Kov 2013 12:12
Regina
Keista krūmo forma man nekliudo. Beje, kažkuo panašus Chapeau du Napoleon krūmas. Tiesa, šio žiedai būna per visą šaką, ne tik jos galuose. Bet, kad ir kokio neapsakomo gražumo bebūtų žiedai, jei jie bijo net mažiausios drėgmės - tai jau didelis trūkumas :( Prie šios rožės teks padėti minusiuką.

Re: Ohl

Parašytas: 16 Kov 2013 12:53
klevo lapas
RožėDD rašė: :D
Toks liūdnas man periodas užėjęs, bet kai pamačiau šį krūmą, tai taip kvatotis pradėjau. Pralinksmino savikritiškumas. Puiki atsvara liaupsėms (like)
mane taip pat labai pralinksmino (savi)kritiškas žvilgsnis ir ant vielos/rykštelės pamauto obuolio įvaizdis (like)

Re: Ohl

Parašytas: 18 Kov 2013 07:28
RožėDD
Įstrigo atmintin man ši 'Ohl'.
Žvelgiant į aplink ją supančius riebius krūmus, ji tarsi balerina, bet man asmeniškai tuo ir patinka toks išskirtinumas. Kiek neįprasta forma ir ažūriškumas, bet savotiškai gražu. Žiedai labai dailūs.
Kita vertus yra augalų kurie gražūs dar jaunučiai, o yra, kurie gražesni suaugę.
Ne ne, neapsodinėkite daugiamečiais. Kam slėpti tai ką ji turi? Tegu pabūna "balta varna".

Re: Ohl

Parašytas: 18 Kov 2013 07:34
LoretaA
Nesu šalininkė juodos dirvos ar mulčo. Man patinka kai žemės nesimato, taigi tikrai apsodinsiu ;) . Kaip seksis - čia jau kitas klausimas :)

Re: Ohl

Parašytas: 22 Kov 2013 19:06
LoretaA
Radau foto žiedų iš arti, o gal jau buvo :? .
Paveikslėlis

Re: Ohl

Parašytas: 25 Bir 2013 19:23
LoretaA
Kažkas sakė, kad labai negražus šios rožės krūmas |( , o man visai nieko (xixi) .
PaveikslėlisPaveikslėlis

Re: Ohl

Parašytas: 05 Sau 2015 22:00
Gema
Būčiaus skaičiusi apie Loretos patirtį, gal nebūčiau pirkusi, bet dabar jau turiu, sodinta 2014 anksti pavasarį, dar l.jaunas krūmas, sunku ką nors pasakyti.

Re: Ohl

Parašytas: 06 Sau 2015 07:53
LoretaA
Patirtis vis kaupiasi ;) Priėjau išvados, kad ši rožė nėra atspari šalčiui lyginat su kitomis gallico-mis ir ją reiktų papildomai pridengti, neužtenka plono uždengimo kaip kitoms šios grupės rožėms.

Re: Ohl

Parašytas: 06 Sau 2015 18:02
lelijele
Žiedai labai gražūs. Nežiūrint į papildomus rūpesčius pirkčiau ją.

Re: Ohl

Parašytas: 06 Sau 2015 21:51
klevo lapas
gražus krūmas ir gražios nuotraukos :)
ar nepatikslintumėt, kas ta gražuolė kairėje? (xixi)

Re: 'Ohl'

Parašytas: 07 Sau 2015 21:07
LoretaA
Gražuolė kairėje Clotide Soupert Cl.