'Cardinal de Richelieu'

Kilusios iš prancūzinės rožės (R. gallica). Vakarų Europoje žinoma jau prieš 1500 m.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

'Cardinal de Richelieu'

Standartinė Ignas » 14 Sau 2012 22:12

Pasodinta rudenį (prieš 3 metus), pirmąją vasarą nežydėjo, sekančią vasarą pražydo keli žiedai, tačiau trečiais metais ši rožė parodė visą savo grožį. Krūmas užauga nemažas - iki 2m aukščio (HMF rašo iki 185cm) ir apie 60-90 cm pločio. Žiedai nelabai dideli (apie 6cm skermens), bet akį traukia savo neįprasta rožėms spalva. HMF rašo kad žiedai kvepia, bet aš kažkaip nepamenu kad kvepėtų, teks patikrinti kitą vasarą. Žydi vieną kartą, vasaros pradžioje. Auga labai gerai, nedengiu visiškai, šaltensnę žiemą jauni ūglių galai apšala, todėl pavasarį aš juos šiek tiek patrumpinu. Auga labai gerai, nepastebėjau kad labai sirgtų, tačiau profilaktiškai purškiu nuo grybinių ligų, nuo amarų jei yra reikalas.
Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cardinal de Richelieu'

Standartinė LoretaA » 01 Lap 2012 17:31

Neatrodo pas mane ši rožė nei graži, nei klestinti, bet matomai bėda ne jos prigimtyje. Ko gero per daug saulės - žiedlapiai greitai nubyra, o kas ten žemėje dedasi - nematau. Ateinantį pavasarį išgenėsiu visas senas šakas, žiūrėsiu gal kiek atsigaus, o gal ir ne |(
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Cardinal de Richelieu'

Standartinė Ignas » 08 Bir 2016 19:56

Jau ne vieni metai auga ir panaši situacija kaip pas Loreta, ši rožė man irgi nepasakyčiau, kad būtų klestinti, kaip kitos galikos.
Per sausrą ir kartešnius orus, žiedų spalva ne tokia violetinė, kaip būna vėsesniu oru.
Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Cardinal de Richelieu'

Standartinė Ignas » 21 Sau 2020 21:55

nors esant vėsiasniems orams žiedų spalva būna intensyvesnė, pernai 'Cardinal de Richelieu' buvo labai gražus.
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Cardinal de Richelieu'

Standartinė Esmiralda » 23 Sau 2020 10:43

Rožė taip pačiai nuostabi, bet nuotraukų kokybė labai labai pasikeitė (like) Labai gražios, kokybiškos, meniškos visos Jūsų, Ignai, foto <3 (like) Suprantu, kad tai dėka meninių gebėjimų, bet šiek tiek prisideda ir foto įranga. Koks šiuo metu aparatas ir objektyvas?

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Cardinal de Richelieu'

Standartinė Ignas » 23 Sau 2020 16:38

Esmiralda rašė:
23 Sau 2020 10:43
Rožė taip pačiai nuostabi, bet nuotraukų kokybė labai labai pasikeitė (like) Labai gražios, kokybiškos, meniškos visos Jūsų, Ignai, foto <3 (like) Suprantu, kad tai dėka meninių gebėjimų, bet šiek tiek prisideda ir foto įranga. Koks šiuo metu aparatas ir objektyvas?
Ačiū už pagiras, bet tiesa pasakius neturėjau laiko fotoaparato iš spintos išsitraukti, visos foto su mobiliu telefonu darytos (xixi) Samsung S8+, taigi senesnis modelis, dabar galima nusipirkti ir dar geresnius fotoaparatus turinčius telefonus. Aišku su geru fotoaparatu nuotraukos gal ir gražesnės gaunasi, bet nebuvo laiko tuo užsisimt, o telefonas vidsada po ranka :)
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Skelbti atsakymą

Grįžti į