Puslapis 11

'James Mason'

Parašytas: 01 Sau 2012 19:52
Virginija
James Mason - moderni senovinė rožė, skamba keistokai, bet išties neaišku, kokiai rožių grupei ją priskirti. Išvesta Peter Beales 1972 metais (Scharlachglut x Tuscany Superb ), todėl lyg ir moderni (taip priskirta Sibirkos rožyne), bet kitur priskiriama prancūzinių (gallica) rožių grupei.
Žydi dideliais sodriai avietinės spalvos žiedais,kažkur netgi pavadinta raudona Nevada. Pas mane auga jau pora metų, žydi gausiai vieną kartą birželio mėnesį, kadangi žiedai nepilnaviduriai ir stambūs, juos kiek pataršo vėjas. Visuose šaltiniuose nurodyta atsparumo šalčiui 4a, 4b zonos. Turėtų užaugti iki dviejų m aukščio, bet kolkas krūmas daugiau platesnis. Visur rašoma, kad stiprus kvapas, aš kažkaip nepatikrinau :) Žydintis krūmas įspūdingas.

Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'James Mason'

Parašytas: 03 Sau 2012 08:16
Rasa
Nepaprasto grožio ir atspalvio žiedai, ką nuotraukos sunkiai perteikia. Žydi gausiai ir ganėtinai ilgai, tačiau vaizdą šiek tiek gadina vienu metu ant krūmo esantys švieži, nuostabūs žiedai ir jau nužydintys, pavargę, kaip kad matosi paskutinėje nuotraukoje. Porą metų tikrai auga labiau į plotį, tačiau vėliau išleidžia labai stačius ūglius, kurie siekia porą metrų. Geromis sąlygomis, manau, tai ne riba. Beje, selekcininkas, išvedęs šią rožę, P.Beales (kuris ją ir priskyrė Gallica rožėms) teigia, kad aukštis 1,20m, kas tikrai netiesa, net mūsų sąlygomis. Žiemoja puikiai, tačiau pavasarį nereikia skubėti genėti, nes šakos, nor ir gyvos, atrodo pobaisiai. Manau, galima būtų bandyti auginti kaip vijoklį pergolei apželdinti, tik rezultato reiktų palaukti gal net 3-4 metus.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'James Mason'

Parašytas: 03 Sau 2012 12:09
Paukštukas
Kažkur nete perskaičiau, kad ši rožė linkusi plisti atžalomis. Kiek tiesos tame, ir kaip sprendžiate problemą, jei yra? Ir prie kai kurių kitų senovinių rožių, rugosa hibridų esu pastebėjus analogišką prierašą... Įtraukiau James Mason į pageidaujamų sąrašą jau seniai, bet vis pristabdo tos atžalos.

Re: 'James Mason'

Parašytas: 03 Sau 2012 12:16
Rasa
Taip, po kelių metų auginimo pastebėjau, kad aplink randasi atžalų, panašių į JM :) Kol kas nepavadinčiau jų agresyviomis, jų nėra daug, tačiau pas mane rožės auga skurdokai. Gal geresnėje dirvoje ir labiau plėstųsi. Man kol kas rūpesčio nekelia

Re: 'James Mason'

Parašytas: 03 Sau 2012 12:26
Paukštukas
Aišku, dėkui, surizikuosiu ir aš pasodinti :)

Re: 'James Mason'

Parašytas: 03 Sau 2012 15:05
Virginija
Visgi JM atžalos gali pasirodyti tik iš skiepytos dalies, tai tokiu atveju nereikėtų užgilinti skiepo, juolab, kad rožė atspari šalčiui. Pas mane dar jų nėra, bet tokiu atveju rožė turėtų gerai šaknydintis, reikės bandyti.

Re: 'James Mason'

Parašytas: 03 Sau 2012 17:49
Rūta
Manau, tai tik privalumas, jei tokios nuostabios rožės kultūrinė dalis plinta atžalomis ir sudaro platų krūmą :)