'Belle Doria'

Kilusios iš prancūzinės rožės (R. gallica). Vakarų Europoje žinoma jau prieš 1500 m.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Nijola

'Belle Doria'

Standartinė Nijola » 13 Rgs 2010 20:00

Belle Doria‘- Gallica / Provins ( Bred by Louis-Joseph-Ghislain Parmentier before 1847) Belgium.
Aukštis 1,5-2 m. Krūmas tankus. Šakos plonos linkstančios į šonus reikia atramos. Lapai matiniai šviesiai žalios spalvos. Lapų forma įdomi, kažkuo primena klevo lapus, lapukai smailėjantys ilgi. Žiedai sodriai rausvi su tamsesnėmis raudonomis dėmėmis. Pilnaviduriai, apvalūs vidutinio dydžio, kai pilnai išsiskleidžia matosi viduriukas. Pirmas žydėjimas trunka 4-6 savaites po pertraukos žydi pakartotinai, bet labai negausiai. Gallicoms pakartotinis žydėjimas lyg ir nebūdingas tai, kad ji žydėjo pakartotinai mane nustebino. Kvepia saldžiai maloniai.
Rožė pilnai suauga ir pasiekia 1,5-2m aukštį į trečius, ketvirtus metus. Rudenį šios grupės rožių negeniu, lapų neskabau, apkaupiu durpėmis ir viskas. Pavasarį kai išeina iš žemės pašalas nuimu durpes ir apžiūriu augalą. Išgenim tik negyvas ir apšalusias šakas, patrešiu kompleksinėmis trąšomis.
Gallica grupės rožes stipriau geniu tik į ketvirtus metus, ir tai darau po pirmojo žydėjimo liepos mėnesio pabaigoje. Išgeniu labai plonas šakas, pakoreguoju krūmo formą, viršūnes patrumpinu (jei to reikia) šonines šakas, iškerpu į krūmo vidų augančias šakas. Per visą augimo laikotarpį sirgo tik miltlige labai negausiai, laiku nupurškus liga daugiau nesiplėtė.
Graži ir verta dėmesio rožė ‚Belle Doria‘ :)
PaveikslėlisPaveikslėlis
Papildymas:
Daug ieškojau apie šią rožę informacijos, nes ji labai yra panaši į Commandant Beaurepaire iš pirmo žvilgsnio jos atrodo identiškos. Bet visgi jos skiriasi, taigi auginau galika rožę Belle Doria, žiedlapių dryžiai kitokie ir patys lapai truputį kitokie. Kai gerai įsižiūri jos skirėsi.
Taip nutiko, kad aš kažkada nutariau šią rožę atiduoti, tai ir atidaviau aš jos jau neturiu.

Skelbti atsakymą

Grįžti į