'Alain Blanchard'

Kilusios iš prancūzinės rožės (R. gallica). Vakarų Europoje žinoma jau prieš 1500 m.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Nijola

'Alain Blanchard'

Standartinė Nijola » 13 Rgs 2010 19:48

Rožę `Alain Blanchard` vieni augintojai priskiria Gallica, kiti - Centifolia grupei (1936-1937 m. kataloge Ketten Freres įrašo `Alain Blanchard` į Centifolia sarašą), todėl kaip pavadinsi – nesugadinsi. Ją 1839 m. išvedė Jean-Pierre Vibert. Mano sąrašuose tai Gallica grupės rožė.
`Alan Blanchard` stiebai apaugę smulkiais dygliukais, krūmas apie 1,5m aukščio, stiebai auga stačiai ir paskui šiek tiek išlinksta. Lapai ryškiai žali, svyra žemyn.
Tai gražus, tvirtas krūmas, kuriam reikia daug erdvės. Mano kolekcijoje tai nauja rožė (pasodinta 2006 m. rudenį) – pirmųjų žiedų sulaukiau 2007 m. pavasarį, jų buvo labai mažai. Gallica/Damask/Centifolia/Alba grupių rožėms reikia mažiausiai 2 metų, kad augalas subręstų ir pradėtų gausiai žydėti.
Ši rožė parodė tik keletą žiedų, bet jų pakako, kad mane sužavėtų - dabar didžiąją senovinių rožių kolekcijos dalį sudaro būtent Gallica rožės.
`Alain Blanchard` mane pakerėjo, nors jos žiedai nedideli (5 cm skersmens). Žiede žaidžia tamsiai raudonos ir purpurinės spalvų mišinys, subtiliai papuoštas mažais taškeliais - atrodo kaip mažos mergaitės skruostai, išmarginti strazdanėlėmis.
Aromatas tipiškas Gallica grupės rožėms - šiltas, nesaldus, bet labai išraiškingas, jį kiekvieną kartą norisi pajusti iš naujo.
Kaimynystėje pasodinau rožę `La Belle Sultane`, kuri dar nežydėjo mano sode, bet šį pavasarį kartu `Alan Blanchard` turėtų sudaryti labai gražų duetą.
Paveikslėlis Paveikslėlis
Papildymas:
Vis dar labai lėta rožė, ir nėra labai tanki. Užaugo dar tik apie metrą, bet visvien aš šia rože žaviuosi, tikrai graži, sveika ir puikiai žiemojanti mūsų kraštuose.
p.s. turiu ir naujų nuotraukų kai bus laiko daugiau būtinai parodysiu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6119
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Alain Blanchard'

Standartinė LoretaA » 28 Rgs 2010 19:14

Paveikslėlis
Labai graži 'aksominė' su taškučiais rožė.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: 'Alain Blanchard'

Standartinė vilmis » 28 Rgs 2010 19:28

Bet žvelgiant iš toliau (tarkim 2 m atstumo) strazdanėlės nelabai matosi? Ar neatrodo žiedas "nublukęs"? Išsklaidykit arba patvirtinkit mano abejones :roll:

Nijola

Re: 'Alain Blanchard'

Standartinė Nijola » 28 Rgs 2010 19:49

vilmis rašė:Bet žvelgiant iš toliau (tarkim 2 m atstumo) strazdanėlės nelabai matosi? Ar neatrodo žiedas "nublukęs"? Išsklaidykit arba patvirtinkit mano abejones :roll:
Taip iš 2m atstumo strazdanėlių nesimato, bet ir ant veido iš tokio pat atstumo kartais neižvelgsi ir akių spalvos :)
Žiedai gražūs neatrodo išblukę ar dar kokie nors, tik krūmas pas mane šios rožės nėra tvarkingas plonos šakos išlinksta bet va su ūgiu tai :? kaži ar 1,2m pasiekė :roll: :?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: 'Alain Blanchard'

Standartinė vilmis » 28 Rgs 2010 20:04

Gerai. Ši rožė įtraukiama į sąrašą "Must have! Later" :lol:

Skelbti atsakymą

Grįžti į