Puslapis 11

'Versicolor'

Parašytas: 13 Rgs 2010 19:13
Nijola
Žinutė rašyta 2009m.
Gallica grupės rožių atstovė ‚Versicolor‘ yra sportas rožės R.gallica officinalis (veisėjas nižinomas 1581m). Sinonimai 'Rosa Mundi',‘ Variegated Rose‘,‘Provins Oeillet‘, ‚Provins Panaché‘, ‘Rosemonde‘. ‚Versicolor‘ tankus, apvalus iki vieno metro aukščio krūmas. Auga lėtai, atspari ligoms. Pas mane auga jau tris metus ir per tą laikotarpį jokių ligų požymių nebuvau pastebėjusi. Rožės lapai matiniai tamsiai žali. Rudenį lapai nusidažo rausvai gelsva spalva ir neskuba nukristi nuo krūmo. Uogos nedidelės rausvos.
Žydi vieną kart- birželio mėnesį. Žiedai dideli, tuščiaviduriai išmarginti ryškiomis rausvomis juostelėmis. Žiedui išsiskleidus matosi daug grakščių kuokelių. Kvapas saldus. Geniu ir koreguoju krūmą po žydėjimo, tai liepos mėnesį. Žiemoja puikiai tik apkaupta durpėmis.
Mano manymu ši rožė labai tiktų neaukštoms tankioms gyvatvorėms. Birželio mėnesį džiugintų gausiu žydėjimu, vasarą tankia ir sveika lapija, rudenį lapų margumu ir uogomis. Pastebėjimas : Gallica rožių grupė pati gausiausia veislių įvairumu iš senovinių rožių. Noriu paminėti, kad yra labai panaši rožė į ‚Versicolor‘ tai 'Camaieux', kurias skiria tik žiedo margumas, raštas. 'Camaieux' (selekcininkas Gendron 1826m Prancūzija) rožės savo kolekcijoje neturiu.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Papildymas :
2010m žiemą (šalta ilga žiema buvo iki -34 šalčio) atlaikė puikiai nei kiek neapšalo. Viso krūmo šakos buvo šviesiai rudos, iš pirmo žvilgsnio atrodo kad negyvos bet jos puikiai atsprogo.
Mano akimis žiūrint ši rožė paaugo, dabar ji siekia maždaug 1,2m aukščio. Tiksliai nepamenu, bet atrodo įpraėjusios vasaros pabaigą buvo įsimetusi erkutė. Mano nuomone apie šią rožę nepakito tai tikrai labai graži rožė. Tinkama auginti ekologiškai .

Re: 'Versicolor'

Parašytas: 13 Rgs 2010 19:44
Ignas
Foto darytos birželio pabaigoj.

Paveikslėlis
Sodinta 2009 rudenį. Žiedai skleidžiasi vienas po kito, labai kvapnūs.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: 'Versicolor'

Parašytas: 16 Spa 2010 20:03
Arijana
Aš turbūt persodinsiu šią rožę-įtariu nepatinka žemė,o dėl jos nelabai ir stengiausi , tiesiog iškasiau ir pasodinau, o ten žemė nekokia, nes ir žolė ne tokia vešli kaip kitose kiemo vietose. Žodžiu, ji nepaaugo nė kiek, tiesiog stovi vietoje 2 metus (ar 3metus?). Pirma nuotrauka prieš 2metus, sekanti-2010 birželio. Kaip matote-identiški matmenys.
Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: 'Versicolor'

Parašytas: 03 Lie 2017 21:33
Ignas
Kaip ir kiekvienais metais puikiai auga ir žydi, nereikia jokios priežiūros tik gal genėti daugiau reikia :)
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Re: 'Versicolor'

Parašytas: 13 Lie 2017 09:52
Gema
Puošni, nerūpestinga, žavinga!

Fotografuoja jau beveik prieblandoj -

Paveikslėlis