Massad rožės

Tai rožių grupės, atsiradusios po 1867 m.

Moderatorius: Rūta

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Massad rožės

Standartinė lelijele » 17 Lie 2014 12:37

Mielosios, gal kas nors gali papasakot ką nors apie Massad rožes. Labai ačiū iš anksto.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Massad rožės

Standartinė Virginija » 17 Lie 2014 13:16

ŠIŲ rožių Lietuvoje tikrai dar nedaug. Turbūt turi Dalia Raimonda ir, berods Reda, gyrė Florence Delattre. Tai nelabai ir žinom, kaip joms seksis mūsų klimate. Bet tikriausiai neatsilaikysiu pabandyti :D

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Massad rožės

Standartinė Rudenelis » 17 Lie 2014 13:53

Rizikuojančių bus ir daugiau: jau kelinta diena sėdžiu sąrašuose, o Massado prancūzaitės taip ir lenda į akis,tokios gražios. Išskaitinėjau rusų forume atsiliepimus.Auga pas žmones ir kur -35. Nušals, žinosim, kad ne mums. Su anglėm kažkada irgi buvo nedrąsu.

Vartotojo avataras
saulelė
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 16 Bir 2012 21:19

Re: Massad rožės

Standartinė saulelė » 18 Lie 2014 12:56

Turiu Chantal Merieux rozyte, ziemojo 2 ziemas pas mane nedenkta, bet prilenkta nenusalo visai , labai daug nauju saku prileido, gausus zydejimas o kvapas ummmmmm.Gera roze ir kas svarbu niekada nebuvo nei vieno lapelio demeto sergancio. Turiu daug Massad, bet so pavasario sodinimo ziuresim kaip perziemos :B

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Massad rožės

Standartinė Regina » 22 Sau 2016 15:46

2015 pavasarį pasodinau 6 Massad rožes, gautas iš Petrovičiaus. Vieną - Agnes Schilliger - turėjau iš seniau, bet ji buvo užstelbta kitų rožių, tai net nežinau, ar graži :? Rudenį persodinau, žiūrėsim.
Naujos yra šios: Andre Turcat, Jocelyne Salavert, Froufroutante Jackie, Monique Lestournelle, Prieure de St Cosme. Kai kurios buvo vos gyvos, beveik be šakų, Bet nieko - prigijo, daugiau ar mažiau augo, žydėjo. Štai kelios nuotraukos:

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlis

O šį rudenį pasodinau dar :) Kas auginat - labai būtų įdomu išgirsti atsiliepimus.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Massad rožės

Standartinė Regina » 27 Sau 2016 12:22

Ar nėra jokių nuomonių apie Massad rožių auginimą/žiemojimą Lietuvoje?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Massad rožės

Standartinė Elena » 27 Sau 2016 13:52

Paveikslėlis Paveikslėlis
Manuel Canovas pasodinau 14 pavasarį, žinom kokia buvo palanki praeita žiema, tai ką nors pasakyti ankstoka apie atsparumą mūsų žiemoms, šią žiemą dengiau difūzine danga vienu sluoksniu, pavasarį pasimatys rezultatas. Per praėjusią vasarą užaugo arti metro, antroje vasaros pusėje kažkiek pasimatė lapų dėmėtligė. Labai patinka žiedo forma ir išblunkantis iki baltumo žiedai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Massad rožės

Standartinė Regina » 27 Sau 2016 13:58

Labai graži! <3 O tas akinantis baltumas - atrodo, kad niekada net ir nebuvo to auksinio gelsvumo.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Massad rožės

Standartinė Rudenelis » 29 Sau 2016 08:46

Turiu kelias Massad-o roželes,( tiksliau tikrai turėjau vasarą, dabar negaliu nieko tvirtint, matysim pavasarį). Kai gavom vėlai rudenį sodinukus, aš iškart pasodinau, nes buvau paruošusi žemę. Peržiem stipriai pašuto, ir atauginėjo viskas nuo skiepo. Čia ne tik jos, bet visos to sodinimo, tai nieko negaliu tvirtinti, kad būtent šitos neatsparios.
Jocelyne Salavert:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Casteu Gombert:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Louise de Marillac:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Griselis:
Paveikslėlis Baltas žiedas Iceberg-o

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Ir chameleonas Rose de Gerberoy:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

O šiaip labai norėjo žydėti, net pirmosios šakelės labai žieduotos buvo, bet palikau tik po 1-2 smalsumui patenkinti. Antras žydėjimas buvo jau ant nedidelių krūmelių.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Massad rožės

Standartinė Esmiralda » 29 Sau 2016 09:33

Labai džiaugiuosi Jūsų žiedais <3
Mano patirtis su Massad rožėmis ne tokia džiugi ;( kiek užsakiau - nei viena neišgyveno. Ir siuntos pasitaikė šiek tiek problematiškos, ir pati buvau joms nepasiruošusi. Vieną rožytę gavau iškarto visiškai juodą, kitos dėl vėlyvo gavimo žiemojo lysvėj, pavasarį atrodė labai prastai, pasodintos taip ir neprigijo. Turbūt pati kažkaip nemokėjau jų išsaugoti. Bet aš labai užsispyrusi, tai rudenį pasodinau vėl dvi, vieną iš jų jau trečią kartą bandau, o antra nauja. Paskutinis siuntimas buvo labai sėkmingas - ir sodinukai geri, ir oras leido viską susodinti. Dabar jau tikiuosi geresnių rezultatų (sun)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Massad rožės

Standartinė Rudenelis » 29 Sau 2016 11:17

"Kaltink save, o ne saulę, kad tavo sodas nežydi", čia berods kiniečių patarlė, kurią sau pritaikydavau žiūrėdama pavasarį į sušutusias šakeles. Paskui šakėmis iškėliau skiepo vietą iki žemės paviršiaus, nes buvo giliai susmukę, skaudu buvo žiūrėt į plikus kelmelius, nors buvo šlapia, laisčiau šaknydinimo stimuliatoriumi ir purenau, purenau žemę. Ir kaip džiaugiausi, kai pasirodė raudoni pumpuriukai! Esmiralda, kokia rožė taip patiko, kad sodiniesi 3 kartą, jei ne paslaptis? Aš tikiu, kad prisijaukinsim šitas užsispyrėles, nes mes nė kiek ne mažesnės :D .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Massad rožės

Standartinė Esmiralda » 30 Sau 2016 08:58

Ir aš supratau, kad mano sodinukai per giliai susmunka. Ypač gležnučiai Massad to nepakenčia. O labai noriu pamatyti kaip gyvai atrodo Zoic, todėl ją jau trečią kartą pasodinau :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Massad rožės

Standartinė Esmiralda » 30 Sau 2016 09:19

Paveikslėlis
Va tokia Zoic, nepaaiškinama meilė iš pirmo žvilgsnio, netgi iš foto (xixi)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Massad rožės

Standartinė Rudenelis » 30 Sau 2016 10:03

Labai nepaprasta rožė. Daug kartų prie jos buvau "priėjusi", grožėjausi, skaičiau atsiliepimus. Labai ja žavisi ir pats "tėtis". Kad tik pas tave augtų, o svarbiausias atsiliepimas yra savas požiūris. Didelės sėkmės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Massad rožės

Standartinė LoretaA » 31 Sau 2016 17:36

Esmiralda rašė:Va tokia Zoic, nepaaiškinama meilė iš pirmo žvilgsnio, netgi iš foto (xixi)
Kur jau čia nepaaiškinama - išskirtinė ir labai graži :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Massad rožės

Standartinė LoretaA » 01 Vas 2016 07:34

O jus nenorit pradžioje pasodinti šias gležnas roželes į vazonus? Tokiu atveju galima sodinti, kad skiepo vieta niekur nebūtų prasmegusi, o jau kai gerai įsišaknys ir sulapos, atsargiai išimsit iš vazonų ir pasodinsit į žemę. Tokius "kubiliukus" labai aptogu sodinti, kad neprasmegtų. Išsikasi duobę, pamatuoji su vazonu, po to dar "kubiliuką" pastatai, pažiūri ar viskas tvarkoj ir užžeri žeme. Pradiniame etape silpnas rožes, bent jau man, visada lengviau prižiūrėti vazonuose, tik nereikia jų juose per ilgai laikyti :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Massad rožės

Standartinė Regina » 01 Vas 2016 07:55

Aš irgi ilgai ratus sukau apie Zoic :) Labai jos norėjau, bet galiausiai nusprendžiau, kad ji man per maža. Kažkodėl pas mane tokios mažutės rožės neauga :( Skursta, galiausiai visai prapuola.
Tikiuosi, Esmiralda, kad pagaliau tau pavyks. Išskirtinė rožė <3

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Massad rožės

Standartinė Esmiralda » 01 Vas 2016 08:03

Ačiū labai už patarimus :* Pavasarį pažiūrėsiu kokie jos reikalai, ir jei reikės - imsiuos priemonių.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Massad rožės

Standartinė Jūratė » 01 Vas 2016 08:20

Esmiralda rašė: Pavasarį pažiūrėsiu kokie jos reikalai, ir jei reikės - imsiuos priemonių.
Super rožininkės atsakymas, konkrečiai kietai!
:B (like)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Massad rožės

Standartinė Regina » 27 Sau 2017 09:32

Esmiralda, kaip laikosi tavo Zoic, tiksliau - kaip ji laikėsi vasarą? Ar pateisino lūkesčius?

Žinau, kad nedaug kas augina Massad rožes. Bet gal kas nors turi 'La Callisone', 'Les blouses Roses', 'Seduction Picarde', 'Marceleine', 'Domain de saint Jacques du Couloubrier', 'Por l'amour d'un Chateau' ir galėtų pakomentuoti?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Massad rožės

Standartinė Esmiralda » 27 Sau 2017 17:27

Mano Zoic ačiū Dievui - gyva :)
Netgi žydėjo. Tik kol kas labai mažutė. Jei gerai peržiemos - gal jau bus ir ką nufotografuoti kitą vasarą.
Kol kas nesu tikra, kad buvo verta ją taip atkakliai kelis kartus sodinti. Turbūt tai buvo labiau smalsumas ir užsispyrimas. Bet gal su laiku ir užaugs kas nors gražaus.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Massad rožės

Standartinė Esmiralda » 28 Sau 2017 10:15

Mergaitės, o kaip kitų Massad rožės pernai peržiemojo ir paaugo? Visdėlto kelias dar labai noriu pamėginti užauginti :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Massad rožės

Standartinė Rudenelis » 28 Sau 2017 17:07

Mano anksčiau vardintos ir rodytos rožės peržiemojo labai gerai( praėjusią žiemą), o vasarą labai gerai augo Griselis ir Jocelyne Salavert. Jocelyne žiedus rudeninio žydėjimo metu uosčiau beveik nesilenkdama - o kaip ji kvepia! Tiesa, tik pora tų ilgų šakų buvo, kitos mažesnės, krūmas retokas. Casteu Gombert ir Rose de Gerberoy nedidelės, bet daug žydėjo. Pati mažiausia Louise de Marillac ir ta stengėsi, paskui užpuolė dėmėtumas, tai žiemot jau ėjo beveik be lapų.
Dar kelias užsiprašiau naujas :) . Matysim.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Massad rožės

Standartinė Regina » 28 Sau 2017 19:07

Kai kurios augo geriau, kai kurios - prasčiau. Kurios buvo plonytėm 10 cm šakelėm, tos ir augo silpniau. Visos žydėjo. Toms, kurias turiu jau antrą vasarą, visai neblogai paaugo. Visos peržiemojo normaliai.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Massad rožės

Standartinė Esmiralda » 27 Lie 2017 08:15

Paaugo manoji Zoic <3
Jau matau, kad net kaimynus reikės prastumdyti :)
Žiedeliai vis būdavo užsičiaupę, o vakar tokį grožį pamačiau, net nustėrau nuo tų žiedelių gražumo
Paveikslėlis
Paplojau sau per petį už atkaklumą (sun)
Kaprizinga gražuolė, bet tikrai išskirtinė!

Skelbti atsakymą

Grįžti į