Puslapis 11

'Glory of Edsell' (Edzell)

Parašytas: 16 Rgs 2010 14:26
Sigita
Glory of Edsell (Edzell)
Kilmė nežinoma, apie 1900 m.

Aukštis – iki 1,5 m.
USDA zona – 4–9 (5).

Senovinė škotiška rožė (rosa pimpinellifolia). Šių rožių XIX a. pradžioje būta gausu, bet išliko tik kelios veislės. Pavadinta arba senovinės Idzilio (Edzell) pilies, arba taip pat vadinamo mažo Škotijos kaimelio vardu. Pavasarį pražysta viena pirmųjų, žydi vieną kartą. Žiedai pavieniai, nedideli, tuščiaviduriai, skaisčiai rausvi, balta akute, žiūri į viršų. Lapeliai smulkūs, tankūs. Stiebai labai dygliuoti.

Mėgsta saulę, bet pakenčia ir nedidelį šešėlį. Atspari (vidutiniškai atspari) ligoms ir labai atspari šalčiui, žiemą dengti nereikia.
Maniškė šįmet visiškai nesirgo, tik buvo apgraužta amarų, kai nespėjau nupurkšti. Vienur rašoma kad nekvepia, kitur – kad švelniai kvepia. O aš nebepamenu, kitąmet patikslinsiu.

Ši rožė man patinka ne tik dėl to, kad yra pirmoji pražydusi mano sodinta rožė. Mane žavi jos subtilūs žiedeliai, daili lapija ir nuostabios formos lengvą vėduoklę primenantis krūmas. Dar negaliu įdėti gražių nuotraukų, nes auginu pirmus metus, bet kitąmet jų tikrai bus. Krūmas per metus labai išaugo (nuotraukos darytos pavasarį).
PaveikslėlisPaveikslėlis

Re: Glory of Edsell (Edzell)

Parašytas: 01 Spa 2010 22:21
zebenkstiejka
Sigita rašė:Pavasarį pražysta viena pirmųjų, žydi vieną kartą.
O kaikuriuose šaltiniuose teigiama kad žydi negausiai pakartotinai.. kaži kaip ten yra. :roll:

Re: Glory of Edsell (Edzell)

Parašytas: 03 Spa 2010 22:03
Sigita
Būtų puiku, jei žydėtų pakartotinai, šįmet žydėjo tik kartą, bet gal kitąmet žydės du kartus. Kadangi yra šaltinių, kurie taip teigia, visai tikėtina, juolab kad mano erškėtis Rosa pimpinellifolia var. repens žydėjo pakartotinai, nors turėjo žydėti tik kartą.

Re: Glory of Edsell (Edzell)

Parašytas: 30 Geg 2011 22:33
Sigita
Peržiemojo nedengta idealiai, nuotraukose matyti, kiek per metus paaugo, krūmas būtų dar didesnis, jei nebūtų pernai stirnos apskabiusios. Žiedai švelniai kvepia.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: Glory of Edsell (Edzell)

Parašytas: 31 Geg 2011 06:47
Rūta
Nuostabu, Sigita! <3 Matyti, kaip per metus paaugo (like)

Re: Glory of Edsell (Edzell)

Parašytas: 31 Geg 2011 10:29
Timka
Na ir grožis ir kaip dera prie tos sienos (like)