Rosa glauca

Šiai grupei priskiriamos visos dekoratyvios erškėčių rūšys ir jų formos.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Rosa glauca

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2012 18:15

Šiandien buvau apžiūrėti savo "ūkį" ir būtent šiandien supratau kokia rožė yra pati nuostabiausia iš visų mano auginamų. Vasarą, kai pas mane lankėsi Jūratė, klausė, kokia rožė man padarė didžiausią įspūdį. Daug aš jų išvardinu, o štai šią ir pamiršau - tiesiog ne tas metas buvo. Dabar tikrai žinau, kad kol kas neturiu nuostabesnės už šią. Ir matomai ne veltui - gamtos kūriniai visada būna tobuliausi. Vis pasiknaisioju po savo nuotraukų archyvą - daugiausia yra šios rožės nuotraukų. Kai dar buvau jautri gelstantiems lapams, atrodė negražu, jei rožė vasaros pabaigoje nebeturi tankios vešlios žalios lapijos. Dabar net nepastebiu tokių smulkmenų, nes yra kiti privalumai, kurie išryškėja būtent rudenį. Rosa glauca vienintelė rožė, kurį visais metų laikais atrodo nuostabiai ir man visai negadina vaizdo plikos kojos. Na ir kas, kad plikos - bet kokios gracingos :) - kol kas nei viena kita mano auginama rožė tokių neturi (xixi) Ši rožė apdovanota gamtos keturiomis dovanomis: nuostabios spalvos lapija, puikia krūmo forma, uogomis ir nepaprastu atsparumu šalčiui. Kas iš to, kad rožė graži, bet ją reikia suraityti, apkutoti ir laikyti kumščius, kad ir tiek pastangų įdėjus, neužgriūtų 30 laipsnių šaltis. Ir kur gi tas grožis po apklotais? Šiandien pagalvojau, gerai, kad negyvenu tam savo kaime, o tai tektų visą žiemą žiūrėti į "tunelyną", kurio šią žiemą sniegas kol kas neuždengė. Turiu tris šiuos erškėčius: vienas pasitinka kai atvažiuoju, o kiti du išlydi, kai einu tvarkyti "niekieno žemės".
Nuotraukų galybė: sausų, šlapių, pavėsyje, saulėje ir t.t.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rosa glauca

Standartinė Regina » 07 Sau 2012 18:50

Na tikrai puiki ta R.Glauca" <3 <3 <3
O dar po tokio aprašymo (tikra odė šiai rožei :) ) - atrodo, kad aš jos jau noriu |( Tikrai noriu :) , būtinai sodinsiu (flower)

Timka

Re: Rosa glauca

Standartinė Timka » 07 Sau 2012 19:14

Nuostabi erškėtrožė, senai jos noriu, <3 bet taip išeina, kad ji vis atidedama vėlesniam laikui. O vaizdas jos Koalos nuotraukose pasakiškas (like)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rosa glauca

Standartinė Rasa » 08 Sau 2012 11:06

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Šis erškėtis turi dar ir gana įdomų 'palikuonį' - veislė 'Carmenetta' . Išvedant ją, tikslas buvo išlaikyti gražius lapus ir gauti stambesnius žiedus. Žiedai tai gavosi stambesni, tačiau lapai prarado tą ypatingą spalvą. Mano akimis, rūšinė Rosa glauca geresnė, tačiau kolekcionierius toks augalas gali ir sudominti.
Beje, mums pasisekė, kad Sibirka turi labai gerą R.glauca formą, kadangi dauginant iš sėklų, lapų pilkumas irgi gal varijuoti.
Kadangi pas mane R.glauca yra nemažai, jau randu sėjinukų pačiose įvairiausiose vietose, ganėtinai toli nuo R.glauca gyvatvorės, matyt, paukščiukams reikia dėkoti :D
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Timka

Re: Rosa glauca

Standartinė Timka » 08 Sau 2012 12:04

O vardas jau koks gražus Carmenetta! (like)
Rasyte, gal ir pardavimui turėsite sėjinukų? :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rosa glauca

Standartinė Rasa » 08 Sau 2012 12:11

Sėjinukai - dovanoms :D nėra čia ką pardavinėti, mažučiai jie dar ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rosa glauca

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2012 12:16

Sėjinukų ir pas mane galybė kiekvieną pavasarį būna - paprastai išraviu ;) Tiesa, pavasarį reikia nukirpti praeitų metų derlių, nes dažniausiai kabo tos uogos - niekas jų nesulesa. Tai tiek iš viso to darbo prie šios rožės ir yra.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rosa glauca

Standartinė Rasa » 08 Sau 2012 12:27

Dėl uogų tai keista. Pas mane jos dingsta per žiemą, ir pastebėjau, kad zuikiai baisiai jas mėgsta.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rosa glauca

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2012 12:48

Ukmergės rajone zuikiai į krūmus nelaipioja :D , pas jus ten kažkokia išskirtinė veislė. Jeigu rimtai, tai pas mane zuikiai obelų šakas apgeni - matyt skanesnės nei RG uogos, kurių dar ir pasiekti neina ;) negi šokinėsi prie krūmo :D

Timka

Re: Rosa glauca

Standartinė Timka » 08 Sau 2012 12:59

Tai juk vitaminai ir laukinei faunai. Pas mane, kur gyvenu sode (mano kraštinis) iš vienos pusės nepjauta pieva, iš kitos - miškelis, upė ir kitoje upės pusėje Žaliosios giria, erškėčių visa pakelė nusodinta iki sodo, tai iki pavasario nelieka nei vienos uogos, iš tikrųjų greičiau jos išgaruoja, nes paukščių įvairiausių yra :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rosa glauca

Standartinė Rūta » 08 Sau 2012 22:18

Na dievaži, puiki rožė, nors anksčiau buvau išsigandusi koalos apibūdinimų, kad ji labai anksti lapus numeta, bet po tokio įkvepiančio aprašymo mikliai apsigalvojau ir jau net žinau, kur sodinsiu :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rosa glauca

Standartinė Rasa » 09 Sau 2012 05:58

Taip, ji lapus meta anksti, į rugpjūčio pabaigą jau atrodo šiaip sau - tačiau iš kitos pusės, tuo metu jau uogos būna, atitraukia dėmesį nuo plikų kojų (yes)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rosa glauca

Standartinė Jūratė » 09 Sau 2012 12:10

kaip patartumėte ją sodinti? vieną atskirai ar su kažkuo derinti? jei prie kažko derint - koks tai gali būt augalas (spygliuotis, lapuotis, žydintis), prie kokių rožių ji tiktų?
Kad Rosa glauca bus pas mane, tai net neabejoju, bet derinimo klausimas neduoda vis ramybės. Ji puiki viena pati sau, bet pas mane nedaug žemės, kad galėčiau ją vieną kažkur sodint... |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rosa glauca

Standartinė LoretaA » 09 Sau 2012 12:19

Kažkur skaičiau, gal net Dovilė sakė, labai gražu su mėlynomis alyvomis :) Beje, daugelis RS rašė, kad jis labai lėtai auga - to nepastebėjau |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rosa glauca

Standartinė Jūratė » 09 Sau 2012 12:31

alyvų turiu nemažai, bet jos už tvoros, o ten tokios gražuolės nenoriu sodint |( :) norėčiau ją kieme kažkur įkurdint. tokia mintis staiga į galvą šovė - o jei prieš ją pasodint ežiuolių būrelį (arba kažką gal dar truputį aukštesnių nei ežiuolės)? o paskui jau prieš ežiuoles kažkokias žemesnes ar su jom lygias rožes?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rosa glauca

Standartinė Rita » 09 Sau 2012 12:37

Atsiprašau,noriu užduoti labai kvailą klausimą,žinau,kad tai nesąmonė,bet negaliu nusiraminti.Labai noriu kieme gyvatvorės metro aukščio ir būtent su tokios spalvos lapija.Jei kirpsiu,tai rudeniop liks tik plikos kojos,ar dar gali nutikti koks stebuklas? |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rosa glauca

Standartinė LoretaA » 09 Sau 2012 12:54

Karpomai gyvatvorei, šis erškėtis tikrai netinka. Jo visas grožis tik tada atsiskleidžia, kada jis visas. Jeigu kirpsit, tai net ir uogų gali nebūti ir lapus anksti numeta - nesodinkit jo (no)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rosa glauca

Standartinė Rita » 09 Sau 2012 13:00

Labai ačiū,Koala,taip ir galvojau.Dabar ieškosiu,kur jį visame gražume pasisodinti :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rosa glauca

Standartinė Rasa » 09 Sau 2012 13:06

Gyvatvorei ji tinka tik laisvo stiliaus. Aš po truputį patrumpinu pernelyg ilgus ūglius, tuo pačiu ir tankėja krūmas... tačiau karpytos gyvatvorės iš jos niekaip neišlauši.
O gražiausiai man ji atrodo, derinama su violetiniais augalais, kaip fonas: lapijos spalva intensyviausia pavasario pabaigoje, taigi labai gerai žiūrisi dekoratyviniai česnakai; gerai atrodytų, derinama su rožiškai violetinėmis rožėmis, kaip 'Alan Titchmarch'
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rosa glauca

Standartinė vilmis » 09 Sau 2012 13:11

Jei turėčiau vietos tai sodinčiau šalia baltų tuščiavidurių rožių, pvz. Dunwitch rose, Karl Foerster

Nijola

Re: Rosa glauca

Standartinė Nijola » 09 Sau 2012 13:22

Aš dar prisidėsiu ir pasikartosiu apie gyvatvorę iš R. glauca, galima iš jos auginti gyvatvorę, bet ji gautūsi pakankamai plati, ją trumpinti reiktų iš viršaus kaip ir sakė Rasa, o šonines šakas paliekant tada išliks ir uogos ant šoninių šakų, o išsišokusias šakas patrumpinus želia su nauja lapija gražia mėlyna naujos šakos. galima sutvarkyti gyvatvorę ir pakankamai gražiai. Gal Rasa turi savo gyvatvorės nuotraukų ?

R. glauca gražiai atrodo su klevais, bet dabar nepamenu klevų pavadinimų, karpytais lapais raudonais, tik tie klevai lepūs. Tiktų buksmedžių rutuliai, rododendrai, žinoma ir rožės.

tiesa mano nuomone griežtai karponų gyvatvorių iš rožių aš nedaryčiau nes visgi rožės nepadaro griežtų linijų, nors mačiau lygių formų gyvatvores iš 'Minette' alba ir iš pimpinellifolia - tokios gyvatvorės žydi bet netaip gausiai.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rosa glauca

Standartinė vilmis » 09 Sau 2012 13:26

Nijole rašė:R. glauca gražiai atrodo su klevais, bet dabar nepamenu klevų pavadinimų, karpytais lapais raudonais, tik tie klevai lepūs. Tiktų buksmedžių rutuliai, rododendrai, žinoma ir rožės.
Spėju, kad kalba eina apie plaštakiškąjį klevą Atropurpurea group (Acer palmatum). Lepūnėliai.

Nijola

Re: Rosa glauca

Standartinė Nijola » 09 Sau 2012 13:31

vilmis rašė:
Nijole rašė:R. glauca gražiai atrodo su klevais, bet dabar nepamenu klevų pavadinimų, karpytais lapais raudonais, tik tie klevai lepūs. Tiktų buksmedžių rutuliai, rododendrai, žinoma ir rožės.
Spėju, kad kalba eina apie plaštakiškąjį klevą Atropurpurea group (Acer palmatum). Lepūnėliai.
gal ir ne, pas mane auga klevas pirkau kažkada iš Dainiaus jis neauga man atrodo aukštas :| :$
teisingai Vilmantai turėjau omenį štai šitą Acer palmatum (Plaštakinis klevas, Vėduoklinis klevas)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rosa glauca

Standartinė vilmis » 09 Sau 2012 13:33

Tai tas pats, tik kita veislė, o jų daugybė (net ir raudonais, juodai raudonais, labiau ar mažiau karpytais lapais ir įvairaus aukščio - nuo pagalvėlių iki medelių) ;) Nuotrauka nuorodoje daryta Danijoje.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rosa glauca

Standartinė RožėDD » 09 Sau 2012 21:01

Koala, Jūs pakeitėte mano nuomonę apie erškėčius. Tikrai. O pasirodo jie dar ir bespygliai :?
Dar labai mažai žinau apie rožes, gaila :(
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į